28 VIII 2012 |
Nowa Strefa Kibiców Garbarni Kraków

Po dwóch latach istnienia naszego serwisu prezentujemy jego zupełnie nową odsłonę. Chociaż jego szata graficzna oraz układ tematyczny zasadniczo się nie zmieniły, to jednak cała strona jest zbudowana w zupełnie innej, dużo bardziej nowoczesnej technologii. Zmienić ma się też profil serwisu. Ponieważ nasz Klub może już od początku tego roku poszczycić się serwisem informacyjnym na wysokim poziomie technicznym a przede wszystkim merytorycznym uznaliśmy, że nie ma sensu powielać prezentowanych w nim informacji, które zawsze są aktualne i zawsze są z pierwszej ręki. Wobec tego skupimy się na innych aspektach obecności Garbarni w Internecie.

Przede wszystkim będziemy chcieli sukcesywnie dodawać kolejne, uproszczone wersje naszego serwisu przetłumaczone na inne języki tak, aby sympatycy futbolu z innych krajów mogli poznać nasz Klub i poczytać o nim w swoim języku. Rzecz jasna będziemy również podejmować aktywne kontakty z kibicami z innych krajów. Zależy nam na tym aby o Garbarni słyszano nie tylko nad Wisłą, ale również w innych zakątkach świata. Nasz Klub może pochwalić się bogatymi tradycjami, które zapewniają mu godne miejsce w sportowym świecie.

W naszym serwisie nie będziemy zamieszczali szczegółowych relacji z meczów Garbarni. Relacje na znakomitym poziomie można przeczytać czy w serwisie klubowym, czy w mediach piłkarskich (np. Sportowe Tempo) i nie ma większego sensu ich powtarzanie. Dlatego też po prawej stronie znaleźć można odnośniki do miejsc, w których znajdują się aktualne informacje o sportowych wynikach osiąganych przez Garbarnię.

Nasz serwis będzie informował o ważniejszych bieżących wydarzeniach wokół naszego Klubu. Będziemy także na łamach naszego serwisu komentować aktualne problemy i wyzwania, przed którymi stoi Garbarnia. Postaramy się też przekazywać czytelnikom zebrane informacje, których byłoby trudno poszukiwać w wielu miejscach Internetu jednocześnie.

Ponieważ dziś trudno wyobrazić sobie świat bez mediów społecznościowych odsyłamy również do profilu naszego Klubu na portalu Facebook, gdzie często w pierwszej kolejności pojawiają się najświeższe informacje z życia Klubu. Prezentujemy też rywali Garbarni z II ligowych boisk a także będziemy informować o pojawiających się w mediach ciekawych publikacjach dotyczących naszego Klubu.

W naszym serwisie nie zabraknie również galerii zdjęć z poszczególnych spotkań rozgrywanych przez Garbarnię.

Teksty prezentowane w naszym serwisie zostały zaktualizowane i wzbogacone o nowe informacje. Mamy nadzieję, że odmieniona forma serwisu przypadnie do gustu jego czytelnikom. Liczymy na uwagi i oceny co do jego nowej organizacji i zapraszamy do lektury.

28 VIII 2012 |
Charakterystyka stadionu przy ulicy Podchorążych 3

Ponieważ Garbarnia nadal nie może występować w domowych meczach ligowych na stadionie przy ul. Rydlówka i na przynajmniej najbliższy sezon jej "własnym" stadionem w II lidze jest obiekt Wawelu Kraków przy ulicy Podchorążych 3, nasz serwis chciałby przybliżyć czytelnikom miejsce rozgrywania spotkań przez Brązowych. Więcej o stadionie Wawelu można znaleźć tutaj.

28 VIII 2012 |
Krzysztof Bukalski zwolniony, Marek Motyka na ławce Garbarni

Bardzo słabe wyniki osiągnięte w pierwszych spotkaniach nowego sezonu II ligi, a przede wszystkim dwa przegrane mecze przed własną publicznością (z Resovią i Wigrami Suwałki), skłoniły zarząd Klubu do rozstania się z dotychczas pracującym na ławce trenerskiej Garbarni panem Krzysztofem Bukalskim. Pracującego od lipca 2011 roku na Rydlówce szkoleniowca zastąpił we wtorek (22 VIII) doświadczony trener, mający w swoim dorobku pracę w znanych klubach, pan Marek Motyka.

Nowy trener Garbarni urodził się 17 kwietnia 1958 roku w Żywcu. Jako junior grał w tamtejszej Sole a w 1974 roku przeniósł się do Koszarawy. W 1976 roku rozpoczęła się jego przygoda z krakowskim futbolem. Najpierw bronił barw Hutnika a następnie (od 1978 roku) Wisły Kraków. Po rozegraniu zaledwie jednej rundy prawy obrońca Wisły świętował ze swoim nowym klubem zdobycie mistrzostwa Polski. W ciągu kolejnych jedenastu lat Marek Motyka rozegrał dla Białej Gwiazdy ponad 320 meczów i strzelił 17 bramek. Zaliczył również 8 występów w reprezentacji narodowej (wszystkie w 1980 roku).

W 1990 roku wyjechał na krótko do Norwegii, ale jego nowy klub Brann Bergen zbankrutował i zawodnik wrócił do Polski. Tu zaliczył krótki czas w Hetmanie Zamość a następnie pozyskała go Cracovia. Następnie kontynuował karierę jeszcze do 1999 roku (kończąc ją w wieku 41 lat) w Kalwariance, Garbarzu Zembrzyce i wreszcie w Rabie Dobczyce.

Na ławce trenerskiej Marek Motyka pojawił się jeszcze jako piłkarz prowadząc swoje trzy ostatnie kluby. Ponadto pracował dla Wawelu Kraków, trenując ten zespół jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Następnie trenował Hutnika Kraków, BKS Bochnia oraz rezerwy Wisły. W lipcu 2002 roku objął beniaminka Ekstraklasy Szczakowiankę Jaworzno, z której został zwolniony wiosną po kilku porażkach ligowych. Następnie w sezonie 2004/2005 utrzymał wśród najlepszych Polonię Warszawa a rok później Górnika Zabrze. Kolejnymi klubami w jego trenerskiej karierze były Polonia Bytom i Korona Kielce. Do 4 IV 2011 roku prowadził Kolejarza Stróże.

Mamy nadzieję, że nowy szkoleniowiec uporządkuje sytuację w drużynie, a ta zacznie zdobywać ligowe punkty.