Sport bez kibiców miałby znacznie mniejszy sens niż wtedy, gdy budzi emocje wielu osób. Garbarnia w latach swej świetności była klubem bardzo popularnym w Krakowie, a na jej mecze przychodziły, podobnie jak na stadiony Cracovii czy Wisły, tysiące ludzi. Lata coraz słabszych wyników sportowych oraz tułaczki po obcych boiskach nie pozostały bez wpływu na popularność naszego Klubu.

Garbarnia zawsze była wizytówką Ludwinowa stąd największe grono jej fanów stanowiły i stanowią osoby mocno związane z tą dzielnicą Krakowa. Wśród starszej części bywalców trybun ludwinowskiego stadionu przebija się duża nostalgia za dawnymi czasami, kiedy nazwiska piłkarzy Brązowych znał każdy kibic w Polsce i wymieniał je na jednym oddechu z graczami Wisły, Cracovii, Legii Warszawa, Górnika Zabrze czy Ruchu Chorzów. Zauważyć można też tęsknotę za dawnym stadionem przy ulicy Barskiej i jego atmosferą, która zdaniem pamiętających tamte czasy, była niepowtarzalna i nieporównywalna z jakimkolwiek innym boiskiem piłkarskim.

Wielu spośród nas kibicowanie Garbarni przekazali rodzice i dziadkowie. Na mecze Garbarzy zawsze przychodziły całe rodziny i nie inaczej jest dziś, gdy Brązowi są słabo kojarzeni w piłkarskim świecie. Chociaż dziś na trybunach stadionu Garbarni nikt nie będzie mógł narzekać na brak wolnych miejsc (jeszcze w latach 60-tych było zupełnie inaczej) ci, którzy zachęceni przez innych lub z własnej inicjatywy wybiorą się na mecz, chętnie wracają kolejny raz, przede wszystkim dzięki atmosferze, innej niż na głośnych wielotysięcznych stadionach.

Nietypowy, jak na XXI-wieczne stadiony piłkarskie klimat został dostrzeżony nawet przez media, które w swych komentarzach nigdy nie szczędzą ciepłych słów pod adresem niezbyt licznej ale przyjaźnie nastawionej do otoczenia grupy fanów Garbarni.

Kibice Garbarni, podobnie jak sympatycy innych drużyn, starają się wspierać swój Klub również w sposób nieco bardziej zorganizowany. Metodą na te działania jest nieformalny Klub Kibiców, powołany przez jednego z nestorów środowiska fanów Garbarni, pana Stanisława Kusia. Klub skupia liczne grono sympatyków Garbarni i podejmuje inicjatywy na rzecz Klubu i jego kibiców.

Pan Stanisław już w 2002 roku założył pierwszą stronę internetową o Garbarni, która nieprzerwanie działa do dnia dzisiejszego a od 2009 roku pełni rolę klubowego serwisu informacyjnego. Oczywiście jest aktualizowana i prowadzona w dalszym ciągu społecznie przez kibiców a jej redaktorem naczelnym jest obecny prezes Klubu Kibiców i lider fanów Garbarni, pan Artur Bochenek.

Chociaż Klub Kibiców nie ma osobowości prawnej i nie jest stowarzyszeniem aktywnie podejmuje działania dla dobra Klubu. Co ważne wszelkie jego przedsięwzięcia są finansowane przez samych Kibiców, bowiem Klub Kibiców nie posiada własnego majątku. Dzialalność tego podmiotu opiera się na "dżentelmeńskiej umowie" jego członków.

Klub Kibiców Garbarni Stara się reprezentować środowisko fanów Garbarni oraz organizuje wyjazdy na spotkania rozgrywane przez nasz Klub poza Krakowem. Pomaga w pracach porządkowych (np. malowanie ławek na stadionie i prace organizacyjne wokół niego) i wspiera organizacyjnie Klub (m.in. w przedsięwzięciach na rzecz społeczności lokalnej). Klub Kibiców zainicjował też tradycyjne spotkania opłatkowe kibiców z zawodnikami Garbarni.

5 IX 2009 roku, po wielu latach przewodzenia gronu fanów Garbarni, ustąpił założyciel Klubu Kibiców, pan Stanisław Kuś. Jego następcą został pan Grzegorz Sycz, który pełnił funkcję prezesa Klubu Kibiców do 9 X 2010 roku. Od tego dnia pracami Klubu Kibiców kieruje pan Artur Bochenek. Skład Zarządu, który wyłoniono tego samego dnia jest następujący:

Prezes - pan Artur Bochenek

Wiceprezes ds. organizacyjnych - pan Stanisław Kuś

Wiceprezes ds. finansowych - pan Włodzimierz Chodór

Członek Zarządu - pan Tadeusz Kalemba

Członek Zarządu - pan Bogdan Słomak

Szósty członek Zarządu nie został wybrany.

 

Statut Klubu Kibiców RKS Garbarnia

Dokument regulujący działalność Klubu

 

Regulamin Klubu Kibiców RKS Garbarnia

Uchwalony 16 V 2009, zmienił część Statutu

 

 

Jeśli chcesz dołączyć do grona kibiców Garbarni po prostu przyjdź na mecz. Aby włączyć się do działalności Klubu Kibiców wystarczy przynieść wypełnione poniższe dokumenty na dowolny mecz domowy Brązowych. Oczywiście zawarte w tych dokumentach dane będą wykorzystane tylko do poinformowania o przedsięwzięciach organizowanych przez Klub Kibiców oraz do przygotowania listy kibiców na ewentualny wyjazd kibiców Garbarni na mecz wyjazdowy.

Deklaracja członkowska
Kwestionariusz osobowy członka

Przypominamy też, że osoby które nie ukończyły 18 lat mogą przystąpić do Klubu za zgodą swych przedstawicieli ustawowych. Stosowną adnotację o zgodzie opiekuna na członkostwo w Klubie Kibiców należy zamieścić na deklaracji członkowskiej wraz z podpisem opiekuna.

Informujemy też, że składki członkowskie w Klubie Kibiców RKS Garbarnia mają charakter dobrowolny.