Wybierz odpowiednią zakładkę aby znaleźć interesujące Cię informacje na temat naszego Klubu:

Sezon 2012/2013 będzie kolejnym, w którym domowe mecze ligowe pierwsza drużyna Garbarni będzie musiała rozgrywać poza własnym stadionem przy ul. Rydlówka.

Jest to spodowane niespełnianiem przez obiekt na Ludwinowie surowych wymogów infrastrukturalnych dla uzyskania licencji na organizację spotkań II ligi. Przez jedną rundę poprzedniego sezonu rozgrywaliśmy spotkania na Stadionie Suche Stawy w Nowej Hucie. Od wiosny natomiast korzystamy z mniej nowoczesnego, ale położonego zdecydowanie bliżej centrum miasta stadionu Wawelu.

Dlatego przygotowaliśmy dla Czytelników serwisu krótką charakterystykę naszego (mamy nadzieję tymczasowo) obiektu rozgrywania spotkań "u siebie".

Garbarnia w swojej historii korzystała już z gościny Wojskowych po tym, jak w 1973 roku jej stadion przy ul. Barskiej został zburzony na potrzeby budowy Hotelu Forum.

Adres stadionu: 30-084 Kraków, ul. Podchorążych 3
Rok otwarcia stadionu: 1953
Pojemność stadionu: 5500 miejsc (ok. 1000 na mecze Garbarni)
Sztuczne oświetlenie: brak
Wymiary pola do gry: b.d.
Ceny biletów: normalny - 10zł / ulgowy - 5zł
  kobiety oraz młodzież do lat 13 - bezpłatnie

Dojazd do stadionu jest możliwy:

własnym samochodem

jadąc od centrum miasta należy skręcić w odbijającą na zachód od Alei Mickiewicza ulicę Królewską i jechać prosto w ulicę Podchorążych. Stadion znajduje się po ok. 1,5 km jazdy po prawej stronie (po minięciu budynków Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Pedagogicznego). Do stadionu można też dojechać ulicą Piastowską oraz od strony Bronowic Małych ulicami Balicką, Bronowicką i Podchorążych. Przed bramą stadionu znajduje się niewielki parking. Parkowanie jest też dozwolone wzdłuż ulicy Podchorążych.

rowerem

w pobliże stadionu prowadzi ścieżka rowerowa szlakiem dawnej odnogi Rudawy - Młynówki Królewskiej. Rower można pozostawić przy bramie wejściowej na stadion.

komunikacją miejską

do przystanku Głowackiego (dojście ok. 3 min.) liniami tramwajowymi nr: 4, 8, 14, 20 i 76

do przystanku Uniwersytet Pedagogiczny (dojście ok. 5 min.) ponadto liniami autobusowymi nr: 102

do przystanku Biprostal (dojście ok. 10 min.) ponadto liniami autobusowymi nr: 144 i 194

Informacje na temat biletów na mecze Garbarni w II lidze rozgrywane na stadionie Wawelu:

Bilet normalny (w cenie 10zł) jest biletem ogólnodostępnym. Bilet ulgowy (w cenie 5zł) jest przeznaczony dla osób uprawnionych do ulg. Klub honoruje przyznane przez ustawy uprawnienia do ulg (uczniowie, studenci, emeryci, renciści). Szczegółowych informacji o uprawnieniach do ulg udziela sekretariat Klubu. Osoba posługująca się biletem ulgowym musi posiadać dokument stwierdzający uprawnienie do danej ulgi.

Kobiety oraz młodzież do ukończenia 13. roku życia (na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek) wchodzą na mecze bezpłatnie.

Każdy bilet i karnet jest imienny. Uprawienie do posługiwania się nim ma tylko osoba, której dane są na nim wpisane. W związku z tym przy zakupie biletu konieczne jest podanie danych właściciela biletu a przy wchodzeniu na stadion okazanie dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby posługującej się biletem.

Dla uniknięcia kolejek przed kasami stadionu Wawelu Klub zachęca kibiców do kupowania biletów w przedsprzedaży. Prowadzi ją sekretariat Klubu w ciągu tygodnia poprzedzającego najbliższy mecz domowy Garbarni w dni powszednie od poniedziałku do piątku w domku klubowym przy ul. Rydlówka 23 w godzinach jego pracy (od 9 do 15).

Informacje porządkowe:

Wejście na sektor gospodarzy zlokalizowane jest bezpośrednio przu ulicy Podchorążych (po lewej stronie budynku klubowego Wawelu). Tam też zlokalizowana jest kasa biletowa. Osoby, które nabyły bilet w przedsprzedaży oraz posiadacze karnetów mogą od razu skierować się do wejścia na stadion.

W związku z negatywną opinią policji na temat bezpieczeństwa stadionu Wawelu w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 na mecze II ligi rozgrywane tam przez Garbarnię nie będą wpuszczane zorganizowane grupy kibiców gości.

Przy wejściu na stadion dokonywana jest kontrola biletowa i kontrola bezpieczeństwa. Służba porządkowa sprawdza tożsamość posiadacza biletu oraz kontroluje jego bagaż a także ma prawo skontrolować zawartość jego odzieży.

Absolutnie niedopuszczalne jest wnoszenie na teren stadionu i posiadanie na jego terenie: broni oraz przedmiotów, które z łatwością można użyć jako broń, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, materiałów niebezpiecznych lub stwarzających zagrożenie dla osób i mienia (szczególnie zagrożenie pożarowe), napojów alkoholowych i środków odurzających, kominiarek oraz ubioru służącego do utrudnienia identyfikacji osoby przebywającej na stadionie przez służby porządkowe.

Napoje mogą być wnoszone tylko w opakowaniach plastikowych o pojemności nieprzekraczającej 0,5 litra. Nie zaleca się wnoszenia na stadion parasoli zakończonych ostrym szpicem (w związku z tym, że trybuna jest zadaszona nie trzeba się raczej obawiać opadów), gdyż służba porządkowa może uznać je za przedmioty stwarzające zagrożenie.

Służba porządkowa ma prawo kontrolowania uprawnień do przebywania na terenie stadionu, legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości a także wzywania do opuszczenia stadionu przez osoby naruszające przepisy prawa. W przypadku stwarzania zagrożenia dla innych osób lub mienia służba porządkowa ma prawo ująć osobę celem usunięcia ze stadionu lub przekazania policji.

Klub zwraca się też z apelem do wszystkich fanów, którzy przyjdą na mecze o zachowanie porządku oraz czystości w swoim otoczeniu.

Na stadionie funkcjonuje niewielki punkt gastronomiczny a do dyspozycji widzów są toalety.